"Son illər Azərbaycanda rabitənin inkişafı sürətlə gedir və aparılan işlər, əldə olunan nəticələr təqdirəlayiqdir"
"İndiki zamanda rabitə hər bir insan üçün ən çox lazım olan bir vasitədir"
“Mülki Müdafiə işinin təşkili və həyata keçirilməsi” mövzusunda vebinar keçirilib
“Sosial tədbirlər” layihəsi çərçivəsində “Ümumdünya Mülki Müdafiə Günü” ərəfəsində 14 mart 2025-ci il tarixində Naxçıvan Muxtar Respublikasının Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin Aparatının və tabeli qurumlarının əməkdaşları üçün “Mülki Müdafiə işinin təşkili və həyata keçirilməsi” mövzusunda vebinar keçirilib.
Vebinarda Nazirliyin Aparatının Texnoloji inkişaf, nəqliyyat və poçt şöbəsinin əməkdaşı Hidayət Əlizadə tərəfindən mülki müdafiə anlayışı, fərdi mühafizə vasitələri, baş verəcək mülki müdafiə hallarından qorunma üsulları haqqında ətraflı məlumatlar verilib. Həmçinin, yanğından mühafizə üsulları və onun həyata keçirilməsində qurumun üzərinə düşən vəzifələrdən danışılıb.
Vebinarın keçirilməsində əsas məqsəd əməkdaşları maarifləndirmək, baş verə biləcək təbii fəlakət, yanğın və qəza hadisələri zamanı düzgün davranış qaydalarının öyrədilməsidir.