Nazirlikdə yeni işə qəbul olunan dövlət qulluqçuları ilə görüş keçirilib
Naxçıvan Muxtar Respublikası rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat nazirinin müavini, nazir vəzifəsini icra edən Azər Məmmədrəhimov dövlət qulluğuna qəbul üzrə keçirilmiş müsabiqədən uğurla keçərək Nazirlikdə müvafiq vəzifələrə təyin olunan əməkdaşlarla görüşüb.
Azər Məmmədrəhimov əməkdaşları dövlət qulluğuna qəbul olunmaları münasibətilə təbrik edib, onlara gələcək fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıb.
Görüşdə bildirilib ki, dövlət qulluğuna müsabiqə əsasında qəbul bilik və bacarıqların obyektiv qiymətləndirilməsinə, dövlət idarəçiliyində peşəkar və hazırlıqlı kadr potensialının formalaşdırılmasına xidmət edir.
Bu prosesin davamı olaraq bu il müsabiqə və müsahibə mərhələlərində uğur qazanmış daha 4 nəfərin müvafiq əmrlər əsasında nazirlik sistemində dövlət qulluğu üzrə vakant yerlərə işə qəbulu təmin olunub.
Qeyd olunub ki, müsabiqədən uğurla keçmək mühüm nailiyyət olmaqla yanaşı, dövlət və vətəndaş qarşısında məsuliyyətli xidmət yolunun başlanğıcıdır.
Nazir vəzifəsini icra edən dövlət qulluqçusunun fəaliyyətində qanunçuluğun, dürüstlüyün, məsuliyyətin, icra intizamının və vətəndaş məmnunluğunun əsas prinsiplərdən olduğunu diqqətə çatdırıb. Yeni əməkdaşlara daim öz üzərlərində işləmək, bilik və bacarıqlarını inkişaf etdirmək, təşəbbüskar olmaq və fəaliyyət göstərdikləri istiqamətlər üzrə konkret nəticələr əldə etməyə çalışmaq tövsiyə edilib.
Nazirliyin fəaliyyət istiqamətlərinin rəqəmsal inkişaf, elektron kommunikasiya və nəqliyyat kimi dinamik sahələri əhatə etdiyi vurğulanaraq əməkdaşların yeniliklərə açıq olmalarının, müasir texnologiyaları və idarəetmə yanaşmalarını mənimsəmələrinin əhəmiyyəti qeyd edilib.
Azər Məmmədrəhimov Nazirlikdə əməkdaşların peşəkarlığına, təşəbbüskarlığına və fəaliyyət nəticələrinə önəm verildiyini bildirərək hər bir əməkdaş üçün özünü inkişaf etdirmək və peşəkar potensialını reallaşdırmaq imkanlarının yaradılmasının vacibliyini vurğulayıb.
Görüşün sonunda yeni əməkdaşların müvafiq vəzifələrə təyin olunması ilə bağlı əmrlər təqdim edilib, onlarla fikir mübadiləsi aparılıb və xatirə fotosu çəkilib.

A meeting was held with newly hired civil servants at the Ministry
Deputy Minister of Digital Development and Transport of the Nakhchivan Autonomous Republic, Acting Minister Azer Mammadrahimov met with employees who successfully passed the competition for admission to the civil service and were appointed to relevant positions in the Ministry.
Azer Mammadrahimov congratulated the employees on their admission to the civil service and wished them success in their future activities.
It was noted at the meeting that admission to the civil service on the basis of a competition serves to objectively assess knowledge and skills, and to form a professional and prepared personnel potential in public administration.
As a continuation of this process, 4 more people who succeeded in the competition and interview stages this year were hired for vacant civil service positions in the ministry system on the basis of relevant orders.
It was noted that successfully passing the competition is not only an important achievement, but also the beginning of a responsible service path to the state and citizens.
The Minister drew attention to the fact that legality, honesty, responsibility, executive discipline and citizen satisfaction are the main principles in the activities of an acting civil servant. New employees were advised to constantly work on themselves, develop their knowledge and skills, be proactive, and strive to achieve concrete results in their areas of activity.
It was emphasized that the Ministry's areas of activity include dynamic areas such as digital development, electronic communications, and transport, and the importance of employees being open to innovations and mastering modern technologies and management approaches was noted.
Azer Mammadrahimov stated that the Ministry attaches importance to the professionalism, initiative, and results of its employees, and emphasized the importance of creating opportunities for each employee to develop himself and realize his professional potential.
At the end of the meeting, orders were presented regarding the appointment of new employees to relevant positions, an exchange of views was held with them, and a commemorative photo was taken.