Vakant dövlət qulluğu vəzifələrinin tutulması üçün müsabiqə üzrə müsahibə elan edilib
Azərbaycan Respublikasının Dövlət İmtahan Mərkəzi bir sıra dövlət orqanları üzrə dövlət qulluğuna qəbul üçün müsabiqə üzrə müsahibə elan edib. Naxçıvan Muxtar Respublikası Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi tərəfindən B növü üzrə  6 vəzifə müsahibəyə çıxarılıb.
Müsabiqənin müsahibə mərhələsində iştirak etmək istəyən namizədlər 16 yanvar 2026-cı il tarixindən 16 fevral 2026-cı il tarixinədək Mərkəzin internet portalında Dövlət qulluğu üzrə müraciət Formasını doldurmaqla qeydiyyatdan keçməlidirlər. Namizəd portala daxil etdiyi məlumatların və sənədlərin aktuallığını və tamlığını təsdiq etməlidir.
Müsabiqənin müsahibə mərhələsində aşağıdakı şəxslər iştirak hüququna malikdirlər:
- Dövlət qulluğunun müvafiq vəzifəsi üzrə test imtahanından keçdiyini təsdiq edən dövlət qulluğu sertifikatı qüvvədə olan şəxslər;
- Dövlət orqanlarında(qurumlarında) siyahısı Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 2023 - cü il 12 yanvar tarixli 7 nömrəli Qərarı ilə təsdiq edilən vəzifələrdə azı 10 il iş stajı olan şəxslər;
- Dövlət qulluğu vəzifəsinin tutulması üçün nəzərdə tutulan təhsil tələbi (istiqaməti) üzrə elmlər doktoru elmi dərəcəsi olan şəxslər;
Namizədlər müsahibə proqramı, vəzifə haqqında məlumat və müraciət forması ilə tanışlıq üçün linkə keçid edə bilərlər.

Interviews have been announced for the competition to fill vacant civil service positions.
The State Examination Center of the Republic of Azerbaijan has announced an interview for a competition for admission to the civil service in a number of state bodies. 6 positions of type B have been put up for interview by the Ministry of Digital Development and Transport of the Nakhchivan Autonomous Republic.
Candidates who wish to participate in the interview stage of the competition must register by filling out the Civil Service Application Form on the Center's internet portal from January 16, 2026 to February 16, 2026. The candidate must confirm the relevance and completeness of the information and documents entered on the portal.
The following persons have the right to participate in the interview stage of the competition:
- Persons with a valid civil service certificate confirming that they have passed the test exam for the relevant civil service position;
- Persons with at least 10 years of work experience in state bodies (organizations) in positions approved by the Resolution No. 7 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan dated January 12, 2023;
- Persons with a Doctor of Science degree in the educational requirement (field) intended for holding a civil service position;
Candidates can follow the link to familiarize themselves with the interview program, information about the position, and the application form.