Uşaqların təhlükəsizliyi — ən güclü şifrəmizdir
Naxçıvan Muxtar Respublikasının Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi tərəfindən 1 İyun – Uşaqların Beynəlxalq Müdafiəsi Günü münasibətilə Ordubad şəhər tam orta internat məktəbində “Rəqəmsal Gələcək Uşaqlarla Başlayır” adlı sosial layihə həyata keçirilib.
Layihənin əsas məqsədi uşaqların gələcək inkişafına töhfə vermək, eyni zamanda rəqəmsal dünyada təhlükəsiz və məsuliyyətli davranmalarına dəstək olmaqdır.
Tədbir çərçivəsində 13–17 yaş qrupu uşaqlar üçün “Rəqəmsal dünyada uşaqların davranışı” mövzusunda interaktiv təlim keçirilib. Uşaqlara internet təhlükəsizliyi, sosial şəbəkələrdən düzgün istifadə və rəqəmsal mühitdə davranış qaydaları barədə məlumat verilib və sertifikatlar təqdim edilib.
Həmçinin, layihə çərçivəsində Nazirliyin əməkdaşları və “Rəqəmsal” könüllülər tərəfindən uşaqlar üçün üz boyama guşəsi, müxtəlif əyləncə və fəaliyyət zonaları təşkil olunub. Uşaqlar gün ərzində musiqili əyləncələr, komanda yarışları, estafet oyunları və interaktiv fəaliyyətlərdə iştirak edərək yaradıcı və sosial bacarıqlarını nümayiş etdiriblər.
Tədbirin sonunda hər bir uşağa onun adına hazırlanmış, üzərində layihənin şüarı əks olunan fərdi sertifikatlar və müxtəlif hədiyyələr təqdim olunub.

Child safety is our strongest password
The Ministry of Digital Development and Transport of the Nakhchivan Autonomous Republic implemented a social project called “Digital Future Begins with Children” at the Ordubad city secondary boarding school on the occasion of June 1 - International Children's Day.
The main goal of the project is to contribute to the future development of children, as well as to support their safe and responsible behavior in the digital world.
As part of the event, an interactive training on the topic “Children's Behavior in the Digital World” was held for children aged 13–17. Children were informed about internet safety, proper use of social networks and rules of behavior in the digital environment and were presented with certificates.
Also, as part of the project, a face painting corner and various entertainment and activity zones were organized for children by employees of the Ministry and “Digital” volunteers. Children demonstrated their creative and social skills by participating in musical entertainment, team competitions, relay games and interactive activities throughout the day.
At the end of the event, each child was presented with individual certificates prepared in his name and with the project slogan on them, as well as various gifts.