Son üç ayda "Mygov" istifadəçilərinin sayı 3,5 milyona çatıb
Bunu rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat naziri Rəşad Nəbiyev Rəqəmsal İnkişaf Şurasının ilk iclasında deyib.
O, dövlət informasiya sistemlərinin hökumət buluduna miqrasiyası və yeni data mərkəzinin tikintisi üzrə işlərin davam etdirildiyini vurğulayıb.
"Mygov" platformasının xidmət dairəsinin genişləndirildiyini, son üç ayda istifadəçilərin sayının 2,7 milyondan 3,5 milyona çatdığını deyən nazir artıq bir neçə tətbiqin platformaya inteqrasiya olunduğunu, daha yeddi dövlət tətbiqinin xidmətlərinin isə ilin sonunadək vətəndaşların istifadəsinə veriləcəyini bildirib.
Həmçinin, Rəşad Nəbiyev Milli Təhlükəsizlik Əməliyyatları Mərkəzi, Milli Kiber İnsidentlərə Qarşı Mübarizə Mərkəzi və Rəqəmsal Təhqiqat Mərkəzinin yaradılması, həmçinin dövlət və özəl sektor arasında operativ məlumat mübadiləsini təmin edəcək vahid milli kibertəhlükəsizlik platformasının qurulması istiqamətində işlərin davam etdirildiyini diqqətə çatdırıb.

The number of Mygov users has reached 3.5 million in the last three months
This was stated by the Minister of Digital Development and Transport Rashad Nabiyev at the first meeting of the Digital Development Council.
He emphasized that work is continuing on the migration of state information systems to the government cloud and the construction of a new data center.
Noting that the service area of ​​the Mygov platform has been expanded, and the number of users has increased from 2.7 million to 3.5 million in the last three months, the minister said that several applications have already been integrated into the platform, and the services of seven more state applications will be made available to citizens by the end of the year.
Rashad Nabiyev also noted that work is continuing on the establishment of the National Security Operations Center, the National Cyber ​​Incident Response Center and the Digital Investigation Center, as well as the establishment of a single national cybersecurity platform that will ensure operational information exchange between the state and the private sector.