Son üç ayda "Mygov" istifadəçilərinin sayı 3,5 milyona çatıb
Bunu rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat naziri Rəşad Nəbiyev Rəqəmsal İnkişaf Şurasının ilk iclasında deyib.
O, dövlət informasiya sistemlərinin hökumət buluduna miqrasiyası və yeni data mərkəzinin tikintisi üzrə işlərin davam etdirildiyini vurğulayıb.
"Mygov" platformasının xidmət dairəsinin genişləndirildiyini, son üç ayda istifadəçilərin sayının 2,7 milyondan 3,5 milyona çatdığını deyən nazir artıq bir neçə tətbiqin platformaya inteqrasiya olunduğunu, daha yeddi dövlət tətbiqinin xidmətlərinin isə ilin sonunadək vətəndaşların istifadəsinə veriləcəyini bildirib.
Həmçinin, Rəşad Nəbiyev Milli Təhlükəsizlik Əməliyyatları Mərkəzi, Milli Kiber İnsidentlərə Qarşı Mübarizə Mərkəzi və Rəqəmsal Təhqiqat Mərkəzinin yaradılması, həmçinin dövlət və özəl sektor arasında operativ məlumat mübadiləsini təmin edəcək vahid milli kibertəhlükəsizlik platformasının qurulması istiqamətində işlərin davam etdirildiyini diqqətə çatdırıb.

Число пользователей Mygov за последние три месяца достигло 3,5 миллионов.
Об этом заявил министр цифрового развития и транспорта Рашад Набиев на первом заседании Совета по цифровому развитию.
Он подчеркнул, что продолжается работа по миграции государственных информационных систем в государственное облако и строительству нового центра обработки данных.
Отметив, что зона обслуживания платформы Mygov расширена, а число пользователей за последние три месяца увеличилось с 2,7 миллионов до 3,5 миллионов, министр сообщил, что в платформу уже интегрировано несколько приложений, а к концу года гражданам будут доступны услуги еще семи государственных приложений.
Рашад Набиев также отметил, что продолжается работа по созданию Национального оперативного центра безопасности, Национального центра реагирования на кибер-инциденты и Центра цифровых расследований, а также по созданию единой национальной платформы кибербезопасности, которая обеспечит оперативный обмен информацией между государством и частным сектором.