Nazirliyin nümayəndəsi informasiya təhlükəsizliyi risklərinin idarə edilməsi ilə bağlı tədbirdə iştirak edib
Azərbaycan Respublikasının Xüsusi Rabitə və İnformasiya Təhlükəsizliyi Dövlət Xidməti tərəfindən Bakıda “İnformasiya təhlükəsizliyi riskləri və onların idarə edilməsi” mövzusunda tədbir təşkil edilib.
Tədbirdə 150-dən çox dövlət qurumunun informasiya təhlükəsizliyi sahəsinə məsul nümayəndələri, o cümlədən Naxçıvan Muxtar Respublikası Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin Rəqəmsal inkişaf və innovasiya şöbəsinin müdiri Etibar Əjdərov iştirak edib.
Tədbirin məqsədi dövlət orqanlarında informasiya təhlükəsizliyi risklərinin sistemli və effektiv idarə olunması mexanizmlərinin təkmilləşdirilməsi, mövcud təhdidlərə qarşı vahid yanaşmanın formalaşdırılması və risklərin uçotu üçün praktik tətbiq alətlərinin təqdim edilməsi olub.
Tədbir çərçivəsində mövzu ətrafında geniş müzakirələr aparılıb və müvafiq təqdimatlar keçirilib. Eyni zamanda iştirakçıları maraqlandıran məsələlər üzrə fikir mübadiləsi aparılıb və praktiki tətbiq mexanizmləri ilə bağlı suallar cavablandırılıb.

A representative of the Ministry participated in an event on information security risk management
The State Service for Special Communications and Information Security of the Republic of Azerbaijan organized an event in Baku on the topic of “Information Security Risks and Their Management”.
The event was attended by representatives of more than 150 state agencies responsible for information security, including Etibar Ajderov, Head of the Digital Development and Innovation Department of the Ministry of Digital Development and Transport of the Nakhchivan Autonomous Republic.
The aim of the event was to improve the mechanisms for systematic and effective management of information security risks in state bodies, to form a unified approach to existing threats and to present practical application tools for risk accounting.
Within the framework of the event, extensive discussions were held on the topic and relevant presentations were made. At the same time, opinions were exchanged on issues of interest to the participants and questions regarding practical application mechanisms were answered.