Nazirliyin kollektivi Ulu Öndərin abidəsini ziyarət edib
Naxçıvan Muxtar Respublikası Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin struktur bölmələrinin və tabeliyindəki qurumlarının əməkdaşları Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 103-cü ildönümü münasibətilə Naxçıvan şəhərində ucaldılmış abidəsini ziyarət edib, abidə önünə gül dəstələri düzərək onun əziz xatirəsini dərin ehtiramla yad ediblər.
Daha sonra kollektiv üzvləri Heydər Əliyev Muzeyini ziyarət edərək Ümummilli Liderin zəngin həyat və fəaliyyətini əks etdirən eksponatlarla yaxından tanış olublar. Muzeydə nümayiş etdirilən fotoşəkillər, sənədlər, şəxsi əşyalar və müxtəlif tarixi materiallar Ulu Öndərin Azərbaycanın ictimai-siyasi həyatındakı misilsiz rolunu əks etdirib.
Ulu Öndər Heydər Əliyev Azərbaycan dövlətçiliyinin möhkəmlənməsində və müasir inkişaf yolunun formalaşmasında misilsiz rol oynamış, xalqımızın qəlbində əbədi yaşayacaq böyük Lider olmuşdur. Onun zəngin siyasi irsi, uzaqgörən siyasəti və xalqına sonsuz sədaqəti gələcək nəsillər üçün daim örnək olaraq qalacaqdır.

Ministry staff visited the monument to the Great Leader
Employees of the structural divisions and subordinate organizations of the Ministry of Digital Development and Transport of the Nakhchivan Autonomous Republic visited the monument erected in Nakhchivan city on the occasion of the 103rd anniversary of the birth of the National Leader Heydar Aliyev, laid flowers in front of the monument and commemorated his dear memory with deep respect.
Later, the team members visited the Heydar Aliyev Museum and got acquainted with the exhibits reflecting the rich life and activities of the National Leader. The photographs, documents, personal belongings and various historical materials displayed in the museum reflected the unique role of the Great Leader in the socio-political life of Azerbaijan.
Great Leader Heydar Aliyev played an unparalleled role in strengthening the statehood of Azerbaijan and shaping the modern path of development, and was a great leader who will live forever in the hearts of our people. His rich political heritage, far-sighted policy and endless loyalty to his people will always remain an example for future generations.