Nazirliyin kollektivi Ulu Öndərin abidəsini ziyarət edib
Naxçıvan Muxtar Respublikası Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin struktur bölmələrinin və tabeliyindəki qurumlarının əməkdaşları Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 103-cü ildönümü münasibətilə Naxçıvan şəhərində ucaldılmış abidəsini ziyarət edib, abidə önünə gül dəstələri düzərək onun əziz xatirəsini dərin ehtiramla yad ediblər.
Daha sonra kollektiv üzvləri Heydər Əliyev Muzeyini ziyarət edərək Ümummilli Liderin zəngin həyat və fəaliyyətini əks etdirən eksponatlarla yaxından tanış olublar. Muzeydə nümayiş etdirilən fotoşəkillər, sənədlər, şəxsi əşyalar və müxtəlif tarixi materiallar Ulu Öndərin Azərbaycanın ictimai-siyasi həyatındakı misilsiz rolunu əks etdirib.
Ulu Öndər Heydər Əliyev Azərbaycan dövlətçiliyinin möhkəmlənməsində və müasir inkişaf yolunun formalaşmasında misilsiz rol oynamış, xalqımızın qəlbində əbədi yaşayacaq böyük Lider olmuşdur. Onun zəngin siyasi irsi, uzaqgörən siyasəti və xalqına sonsuz sədaqəti gələcək nəsillər üçün daim örnək olaraq qalacaqdır.

Сотрудники министерства посетили памятник Великому Вождю.
Сотрудники структурных подразделений и подведомственных организаций Министерства цифрового развития и транспорта Нахчыванской Автономной Республики посетили памятник, воздвигнутый в городе Нахчыване по случаю 103-й годовщины со дня рождения Национального Вождя Гейдара Алиева, возложили цветы к памятнику и с глубоким уважением почтили его память.
Позже члены команды посетили Музей Гейдара Алиева и ознакомились с экспонатами, отражающими богатую жизнь и деятельность Национального Вождя. Фотографии, документы, личные вещи и различные исторические материалы, представленные в музее, отражают уникальную роль Великого Вождя в общественно-политической жизни Азербайджана.
Великий Вождь Гейдар Алиев сыграл беспрецедентную роль в укреплении государственности Азербайджана и формировании современного пути развития, и был великим лидером, который навсегда останется в сердцах нашего народа. Его богатое политическое наследие, дальновидная политика и безграничная преданность своему народу навсегда останутся примером для будущих поколений.