Nazirlikdə fövqəladə hallardan qorunma ilə bağlı maarifləndirici tədbir keçirilib
Naxçıvan Muxtar Respublikasının Fövqəladə Hallar Nazirliyi tərəfindən səlahiyyətlərinə uyğun olaraq muxtar respublika ərazisində əhalinin fövqəladə hallardan qorunması və bu sahədə maarifləndirilməsi məqsədilə silsilə tədbirlər keçirilir.
Belə ki, Nazirliyin Fövqəladə halların xəbərdar edilməsi və nəticələrinin aradan qaldırılması idarəsinin əməkdaşları tərəfindən Naxçıvan Muxtar Respublikasının Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyində maarifləndirici tədbir keçirilib.
Tədbirin keçirilməsində məqsəd baş verə biləcək təbii və texnogen xarakterli fövqəladə hadisələr zamanı düzgün davranış qaydaları barədə iştirakçılara zəruri biliklərin çatdırılması olub.
Tədbirdə fövqəladə halların təsnifatı, muxtar respublika ərazisi üçün xarakterik olan fövqəladə hallar, fövqəladə hallar zamanı davranış qaydaları, yanğın təhlükəsizliyi tələbləri, dəm qazı təhlükəsindən qorunma yolları, yay mövsümündə dənli və texniki bitki sahələrində, habelə meşə ərazilərində yanğın təhlükəsizliyinin təmin edilməsi, həmçinin Fövqəladə Hallar Nazirliyinin 112 qaynar telefon xəttinin və Dövlət Yanğından Mühafizə hissələrinin 101 xidmət nömrəsinin təyinatı barədə ətraflı məlumat verilib.
İnteraktiv formada keçirilən tədbir zamanı iştirakçıları maraqlandıran suallar ətraflı cavablandırılıb.

An educational event on emergency protection was held at the Ministry
The Ministry of Emergency Situations of the Nakhchivan Autonomous Republic, in accordance with its powers, is holding a series of events to protect the population from emergencies in the autonomous republic and educate them in this area.
Thus, an educational event was held at the Ministry of Digital Development and Transport of the Nakhchivan Autonomous Republic by employees of the Emergency Situations Notification and Elimination Department of the Ministry.
The purpose of the event was to provide participants with the necessary knowledge about the correct rules of conduct during natural and man-made emergencies that may occur.
The event provided detailed information on the classification of emergencies, emergencies characteristic of the autonomous republic, rules of conduct during emergencies, fire safety requirements, ways to protect against carbon monoxide, ensuring fire safety in grain and technical crop fields, as well as forest areas in the summer season, as well as the designation of the 112 hotline of the Ministry of Emergency Situations and the 101 service number of the State Fire Protection Units.